برترین شرکت های ارائه دهنده سرویس ها و نرم افزارهای تشخیص چهره در دنیا

برترین شرکت های ارائه دهنده سرویس ها و نرم افزارهای تشخیص چهره در دنیا

کاربرد فناوری بیومتریک از باز کردن قفل تلفن همراه تا شناسایی مجرمان آن را به یک فناوری مهمی تبدیل کرده است.داده های بیومتریک برای هر فرد منحصر به فرد است. برای مثال اثر انگشت یک داده ی بیومتریک است که برای هر فرد در سراسر دنیا منحصر به فرد بوده و هیچ دو فردی دارای اثر انگشت یکسان نیستند. در نتیجه از آن می توان برای احراز هویت و کنترل دسترسی استفاده کرد. یکی از مهم ترین ویژگی های بیومتریک ویژگی های چهره است که می توان از آن برای کنترل تردد و کنترل دسترسی استفاده نمود. کامپیوترها می توانند این اطلاعات را ذخیره کنند تا هویت افراد را تشخیص دهند و تصمیم بگیرند که فرد اجازه ی دسترسی به دارایی فیزیکی یا دیجیتالی مورد نظر را دارد یا خیر.

امروزه بسیاری از برنامه ها از فناوری تشخیص چهره، یادگیری عمیق، هوش مصنوعی و یادگیری ماشین استفاده می کنند. شرکت های مختلفی در زمینه ی تشخیص چهره فعالیت می کنند در ادامه به تعدادی از شرکت های مطرح در زمینه ی تشخیص چهره را بررسی می کنیم که سرویس ها و نرم افزارهای تشخیص چهره را برای اهداف مختلفی ارائه می دهند.

Amazon Rekognition

Amazon Rekognition

Amazon Rekognition سرویس ابری است که توسط شرکت آمازون ارائه می شود که سرویس هایی را برای تحلیل ویدئوها و تصاویر ارائه می دهد. این سرویس از یادگیری ماشین برای استخراج اطلاعات موجود در تصاویر و ویدئو استفاده می کند.

تحلیل و شناسایی چهره ها در تصاویو و ویدئوها، یافتن یک فرد در جمعیت، تحلیل وضعیت احساسی فرد از روی چهره و یافتن سن و جنسیت همگی توسط این سرویس قابل دسترسی است.

Microsoft Azure Face

microsoft azur face api

این سرویس بخشی از سرویس های بینایی ماشین azure AI است که از الگوریتم های مختلف برای تشخیص، شناسایی و تحلیل چهره ها در تصویر استفاده می کند. شناسایی افراد، کنترل دسترسی بدون تماس، حفظ حریم خصوصی با تار کردن چهره ها و  تشخیص زنده بودن تصویر از جمله ویژگی های این سرویس ها است. سرویس مورد نظر از طریق Restful API و SDK در دسترس است.

Safr

safr

یک شرکت فناوری است که راه حل های مختلفی را برای امنیت در صنایع گوناگون مانند حمل و نقل، خرده فروشی، تحصیلات، سلامت و بسیاری از حوزه های دیگر ارائه می دهد. سرویس تشخیص چهره ی این شرکت هم به صورت API  هم به صورت نرم افزار مستقل در دسترس است.

SenseFace

senseface

سرویس تشخیص چهره ی SenseFace توسط شرکت SenseTime ارائه شده و به صورت API  است. توسعه دهنده ها می توانند از این خدمت برای نرم افزارها و اپلیکیشن های خود استفاده کنند. در واقع برای بخش های مختلف برنامه ی خود که نیاز به تشخیص چهره دارد این سرویس را با برنامه خود ادغام نمایند.

axxon next

axxon next

Axxon Next که توسط شرکت AxxonSoft توسعه داده شده است یک نرم افزار مدیریت ویدئوی جامع است که  به منظور مدیریت امنیت و نظارت توسعه داده شده است. این نرم افزار علاوه بر ویژگی های مختلفی مانند تشخیص حرکت، ردیابی اشیا، شمارش اشیا که دارد بخشی از ماژول تحلیلی آن به  تشخیص چهره و پلاک خوان اختصاص دارد.

verilook

verilook

verilook توسط Neurotechnology توسعه داده شده است و سرویس های مختلفی را برای احراز هویت، تایید هویت و شناسایی افراد ارائه می دهد. سرویس این شرکت هم به صورت API و هم به صورت SDK در دسترس است.

Paravision

paravision

یک برنامه تشخیص چهره ی ابری با چندین ویژگی مختلف است که می تواند چهره ی افراد را در ویدئوها، لایو استریم ها ردیابی کند و دارای الگوریتم هایی برای تایید و احراز هویت افراد است.

Cognitec

Cognitec

با استفاده از Cognitec می توان چهره را در استریم های ویدئویی به صورت بلادرنگ شناسایی کرد. شناسایی چهره، تطبیق چهره، تحلیل ویژگی های چهره و ردیابی بلادرنگ چهره ها از ویژگی های سیستم تشخیص چهره ی این شرکت است. شناسایی مظنونین، حفاظت و کنترل از مرزها، کنترل دسترسی و بسیاری از موارد دیگر می توانند توسط سیستم تشخیص چهره ی این شرکت امکان پذیر است.

Sky Biometry

sky biometry

یک شرکت نرم افزاری متخصص در حوزه ی فناوری تشخیص چهره است که فناوری تشخیص چهره ی خود را به صورت API  ارائه می دهد. توسعه دهنده ها و کسب و کارها می توانند از این سرویس در برنامه ها و نرم افزارهای خود استفاده کنند. مقایسه چهره، تحلیل چهره (جهت تشخیص سن و جنسیت)، تشخیص چهره همگی از قابلیت های این سرویس هستند.

این سرویس برای شرکت هایی که دارای نرم افزار و برنامه هایی هستند که خود توسعه داده اند مناسب است. این شرکت ها برای بخش احراز هویت نرم افزار خود می توانند از این API  استفاده کنند و آن را با برنامه ی خود یکپارچه کنند.

kairos

kairos

Karius یک شرکت نرم افزاری است که سرویس های مختلفی را برای به منظور شناسایی تصویر، تشخیص چهره، تحلیل چهره و تحلیل حالت احساسی چهره ارائه می دهد.

نام شرکت

شناسایی زنده بودن تصویر

تایید ID  در KYCتحلیل ویدئوتشخیص جعلی بودن تصویرAPIنرم افزار مستقلSDK
Amazon Rekognitionبلهبلهبلهبلهبلهخیربله
Paravisionبلهخیربلهبلهبلهخیربله
Cognitecبلهبلهبلهبلهبلهبلهبله
Luxandبلهخیربلهبلهبلهخیربله
kairosبلهبلهبلهبلهبلهخیربله
Sky Biometryبلهخیربلهبلهبلهخیرخیر
Face++بلهخیربلهبلهبلهخیربله
Truefaceبلهخیربلهبلهبلهخیربله
microsoftAzuarFaceبلهخیربلهبلهبلهخیرخیر
Safrبلهخیربلهبلهبلهخیربله
SenseFaceبلهبلهبلهبلهبلهخیربله
axxon nextنامشخصخیربلهنامشخصخیربلهخیر
verilookنامشخصخیرنامشخصنامشخصبلهبلهبله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *