شرکت های ایرانی فعال در زمینه تبدیل عکس به متن فارسی

OCR یا فناوری تبدیل عکس به متن در واقع یکی از شاخه های پردازش تصویر است که سعی در شناسایی و تشخیص متن های موجود در تصویر دارد. بیشتر نرم افزارهای موجود در این زمینه برای زبان انگلیسی توسعه یافته اند. در این بین شرکت های ایرانی نیز سعی در توسعه ی سرویس هایی جهت تبدیل عکس به متن فارسی داشته اند. در ادامه به بررسی هر یک از این شرکت ها می پردازیم. سرویس های ارائه شده توسط این شرکت ها به صورت اپلیکیشن، نرم افزار دسکتاپ و یا وب سرویس است.

خوانا

خوانا یک اپلیکیشن برای گوشی های همراه است که توانایی تشخیص متن موجود در تصاویر را دارد و علاوه بر این متن ها را به گفتار تبدیل می کند. خوانا به صورت وب سرویس هم ارائه می شود.

ایران OCR

تبدیل عکس به متن ایران او سی ار به صورت وب سرویس و آنلاین ارائه می شود.

ای او ورد

این شرکت تبدیل عکس به متن و تبدیل PDF به ورد را به صورت آنلاین انجام می دهد.

تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی نور

این مرکز در زمینه ی فناوری های مختلفی تحقیق می کند و سرویس های مختلفی را ارائه می دهد. یکی از این سرویس ها، سرویس تبدیل عکس به متن است که به صورت آنلاین توسط این مرکز ارائه می شود.

سبحه

این شرکت نویسه خوان فارسی خود به نام الفبا را برای زبان فارسی و انگلیسی توسعه داده است. الفبا می تواند متن هایی به قلم های گوناگون و در قسمت های مختلف تصویر را تشخیص دهد.

اندیشه نرم افزار پایا

این شرکت در واقع یک فرم خوان برای زبان فارسی توسعه داده است که توانایی خواندن حروف و اعداد فارسی به صورت گسسته هستند، را دارد.

توسکا

شرکت دانش بنیان ویترا تک شریف دپارتمان توسکا در زمینه ی تبدیل عکس به متن فعالیت می کند.

OCROFAN

یکی از شرکت های فعال در زمینه ی هوش مصنوعی و پردازش تصویر است. در کنار محصولات مختلف خود سرویسی را برای تبدیل عکس به متن فراهم کرده است.

هوش کاوان فراپرداز توس

این شرکت نیز یک فرم خوان برای استخراج حروف و اعداد فارسی موجود در فرم ها توسعه داده است. این سیستم توانایی خواندن متن ها را دقت ۹۵ درصد دارد.

رهام

 

نام شرکت/ برنامهوبسایتنرم افزارکتابخانهاپلیکیشنوب سرویسآنلاین
خواناkhanasoft.ir*
ایران OCRiranocr.ir**
ای او وردioword.com*
تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی نورai.inoor.ir*
سبحهsobhe.ir*
اندیشه نرم افزار پایاpayasoft.com*
ویترا تک شریفtooska.com*
OCROFANipixa.ir
هوش کاوان فراپرداز توسhooshkavan.com
رهامیrohamai.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *