چرا شرکت شما به سیستم کنترل دسترسی خودرو نیاز دارد؟

کنترل دسترسی با نرم افزار پلاک خوان

از سیستم کنترل دسترسی کنونی خود راضی هستید؟ سیستم کنترل دسترسی شما به صورت سنتی است یا مدرن؟ آیا به این فکر می کنید که کنترل تردد خود را خودکار کنید؟ آیا خطاهای انسانی در ثبت پلاک خودروها زیاد است؟ در ادامه مواردی را مطرح می کنیم که با توجه به آن ها تصمیم بگیرید نیاز دارید سیستم خود را به روز کنید یا خیر؟

آیا کارکنان شما بیش از حد، احساس خستگی می کنند؟

اگر در شرکت یا اداره ی خود سیستم کنترل دسترسی خودکار نداشته باشید، کارکنانی را برای این کار در نظر گرفته اید تا کنترل تردد خودرو ها را مدیریت و ثبت کنند. در صورت زیاد بودن تردد خودروها، کارکنان شما، وظیفه ی خود را به صورت کارامد و درست انجام نخواهند داد و احساس خستگی می کنند.

سیستم کنترل تردد خودرو

در مکان هایی که کنترل تردد کاملا به صورت دستی انجام می شود، به نیروی انسانی برای کنترل تمام ترددها نیاز دارید. نیاز به نظارت مداوم مخصوصا در مکان های شلوغ باعث می شود که کارها به درستی انجام نشوند. زیرا در چنین شرایطی نیروی انسانی خسته می شود و ممکن است درها را اشتباه باز کند یا پلاک خودروها را اشتباه ثبت نماید.

اگر این مسائل برای شما آشنا هستند، می توانید به خودکار کردن سیستم کنترل تردد سازمان خود نیز فکر کنید. سیستم ورود و خروجی که از یک پلاک خوان استفاده می کند، بسیاری از کارهایی که هم اکنون به صورت دستی انجام می شود را خودکار خواهد کرد. در این شرایط ورود و خروج تنها بر اساس پلاک خودرو صورت می گیرد و همین باعث می شود که کارکنان این بخش بجای انجام این وظیفه تمرکز خود را بر روی کارهای دیگر قرار دهند.

آیا صف های ورود و خروج طولانی برای خودروها ایجاد و زمان انتظار طولانی می شود؟

اگر در سازمان هایی صف های طولانی برای ورود و خروج خودروها ایجاد شود، افراد زمان زیادی را باید در این صف ها سپری کنند. همین امر تجربه ی ناخوشایندی برای کارکنان، نگهبانان و دیگر افرادی است که قصد ورود یا خروج از پارکینگ را دارند. وقتی که پلاک خودروها به صورت دستی ثبت می شود، افراد باید زمانی را در جلوی گیت منتظر بمانند تا شماره ی پلاک آن ها ثبت شود. حال افراد زیادی قصد ورود با پارکینگ را داشته باشند، صف های طولانی ایجاد می شود.

کنترل تردد خودرو

یک راه حل این مشکل سرعت بخشیدن و ساده کردن تعامل رانندگان و سیستم مدیریت پارکینگ است. با نصب یک ماژول پلاک خوان در پارکینگ می توان کار ثبت خودروهای عبوری را به صورت خودکار انجام داد. به این صورت که به محض عبور خودرو از روبروی دوربین کنترل تردد، پلاک او توسط فناوری تبدیل عکس به متن (OCR) خوانده می شود.

آیا در سیستم کنترل دسترسی شما یافتن پلاک خودروهای ثبت شده کاری دشوار است؟

ممکن است در سیستم مدیریت پارکینگ یک سازمانی تمام ترددها به صورت دستی ثبت شود. این کار علاوه بر این که کار ثبت پلاک خودروها را زمان بر می کند، جستجو و یافتن پلاک خودروی مورد نظر را نیز سخت می کند.

ثبت دستی کنترل ترددها

در چنین شرایطی وظیفه ی کنترل تردد امری سخت و طاقت فرساد خواهد شد. اگر از یک پلاک خوان برای کنترل تردد خودروها استفاده کنید تمام اطلاعات شما زمان و تاریخ ورود و خروج و اطلاعات راننده نیز ثبت می شود و علاوه بر این کار جستجو براحتی می تواند بر اساس فیلترهای مختلف انجام شود.

پلاک خوان چیست؟

پلاک خوان(ANPR)، نرم افزاری است که توانایی شناسایی و خواندن پلاک خودرو و همچنین ثبت آن را دارد. دوربین های پلاک خوان توانایی خواندن و ثبت پلاک خودرو را در کسری از ثانیه دارند. در ادامه تصویری از پلاک خوان خودنگار را مشاهده می کنید.

تصویری از نرم افزار پلاک خوان

این نرم افزارها هم می توانند به صورت مستقل و هم همراه با نرم افزارهای دیگر مورد استفاده قرار بگیرند و عملیات پلاک خوانی و کنترل تردد را به صورت هوشمند انجام دهند.

پلاک خوان چه مزایایی می تواند برای سازمان شما داشته باشد؟

در ادامه به مقایسه بین کنترل دسترسی دستی و کنترل دسترسی مبتنی بر یک پلاک خوان می پردازیم:

انعطاف پذیری: سیستم کنترل دسترسی مبتنی بر پلاک خوان بهتر از یک سیستم دستی است و عملکر بهتری دارد. هم اکنون در بازار سیستم و نرم افزارهای مختلفی هستند که شما می توانید با توجه به نیاز خود یکی از این سیستم ها را تهیه و استفاده نمایید.

راحتی و کاهش خطا: در یک نرم افزار پلاک خوان، تمام کارها به صورت خودکار انجام می شود. در نتیجه به علت عدم مداخله ی انسان در ثبت و شناسایی پلاک خودرو، میزان خطا نسبت به خطای انسانی کاهش می یابد.

منابع انسانی: وجود یک پلاک خوان، وجود نیروی انسانی برای کنترل تردد را کاهش می دهد و حتی دیگر نیازی به هیچ نیروی انسانی هم وجود ندارد زیرا تمامی کارها به صورت خودکار انجام می شود.

بدون کاغذ: در سیستم های دستی به هر فردی که وارد پارکینگ می شود برگه های کاغذی داده می شود. اما در سیستم های مدرن چون تمام اطلاعات در یک سرور ذخیره می شود نیازی به بلیط های کاغذی نیست.

نرم افزار پلاک خوان برای کنترل تردد هوشمند

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *