پلاک خوان بر روی بردهای جتسون

نرم افزار پلاک خوان بر روی جتسون

جتسون (Jetson) بردهای سخت افزاری ساخت شرکت انویدیا Nvidia هستند. این سخت افزارها بردهایی با قابلیت پردازشی هستند که هدف از تولید آن ها اجرای نرم افزارهای هوش مصنوعی مانند نرم افزاهایی است که از الگوریتم های یادگیری عمیق استفاده می کنند. این سخت افزارها از نظر مصرف انرژی کارامد هستند و انرژی کمی مصرف می کنند. سخت افزارهای جتسون عموما دارای یک پردازنده، حافظه و یک قسمت ورودی و خروجی هستند.

در واقع می توان بردهای توسعه ی جتسون را به عنوان یک رایانه ی کوچک با توان پردازشی بالا و مصرف برق پایین در نظر گرفت.

جستون نانو ابزاری قدرتمند برای شروع یادگیری هوش مصنوعی و رباتیک در محیطی واقعی و پروژه هایی آماده برای پیاده سازی و همچین جامعه ای قدرتمند برای پشتیبانی است.

جتسون ها دارای انواع مختلفی مانند جتسون نانو، جتسون TX1، جتسون TX2 و جتسون Xavier هستند که هر کدام کارکرد مخصوص به خود را برای مصارف هوش مصنوعی دارند. در ادامه به صورت مختصر هر یک را معرفی می کنیم:

JETSON Nano

یک رایانه ی کوچک و قدرتمند برای راه اندازی برنامه های هوش مصنوعی است. این دستگاه به علت ارزان بودنش برای ایجاد ربات هایی سرگرم کننده ایجاد شده است.

JETSON TX1

جتسون TX1 اولین مجموعه از ابر کامپیوترهایی است که بر روی یک ماژول پیاده سازی شده است. این سخت افزار از نظر مصرف انرژی و کارایی برای برنامه هایی که مبتنی بر پردازش تصویر، یادگیری عمیق، بینایی ماشین و کارهای گرافیکی هستند، مناسب است.

JETSON TX2

سریع ترین و کاراترین سخت افزار برای پیاده سازی برنامه های هوش مصنوعی است. یکی از بهترین ابر کامپیوترها از نظر مصرف برق و مصرف آن به اندازه ی ۷.۵ وات است. این سخت افزار دارای پردازنده ی گرافیکی Pascal™-family شرکت انویدیا، ۸ گیگ حافظه  و ۵۹.۷ گیگابایت بر ثانیه پهنای باند است. این جتسون دارای رابط های سخت افزاری مختلفی است که می تواند به محصولات مختلف متصل شود.

JETSON XAVIER NX

یک سخت افزار مناسب برای اجرای برنامه های مبتنی بر هوش مصنوعی است که ۱۰ وات برق مصرف می کند. این سخت افزار اندازه ی خیلی کوچکی دارد و می تواند شبکه های عصبی را به صورت موازی اجرا کند و برای مصارفی که از نظر اندازه، وزن و مصرف برق محدودیت دارند مناسب است.

JETSON AGX XAVIER

این جتسون قدرتمندترین ماژول سخت افزاری نسبت به دیگر سخت افزارهای جتسون است. این سخت افزار قدرتی برابر با قدرت پردازنده های گرافیکی دسکتاپ دارد با این تفاوت که مصرف برق آن فقط ۱۰ وات است. با این سخت افزار می توان به راحتی و سرعت بالا شبکه های عصبی را آموزش داد و برنامه های مبتنی بر هوش مصنوعی را اجرا کرد.

در ادامه جدولی از مشخصات انواع جتسون را مشاهده می نمایید.

مقایسه ی سخت افزارهای جتسون

 

بهینه سازی نرم افزار پلاک خوان با استفاده از جتسون

نرم افزار پلاک خوان با دریافت تصاویر ورودی، آن ها را تحلیل می کند و پلاک خودرو را شناسایی و حروف آن را مشخص می کند. این کار با استفاده از فناوری تبدیل عکس به متن (OCR) انجام می گیرد. برای این کار نیاز به سخت افزارهای مختلفی است. اما اگر تمام این سخت افزارها با هم در یک مجموعه تعبیه شده باشند، می توان به راحتی از نرم افزار پلاک خوان در هر جایی استفاده کرد بدون اینکه نگران تهیه ی سخت افزارهای مختلف بود.

اکثر بردهای جتسون به صورت پیش فرض دارای سیستم عامل لینوکس هستند. در نتیجه پیاده سازی یک نرم افزار پلاک خوان بر روی آن ها ساده تر صورت می گیرد. عملکرد بیشتر بردهای جتسون به علت دارا بودن حافظه ی ۴GB و پردازنده ای با سرعت بالا برای اجرای پلاک خوان بسیار مناسب است. علاوه بر این جتسون ها دارای فضای کافی برای ذخیره کردن حدود ۲ میلیون تصویر هستند. بردهای جستون از نظر مصرف برق مقرون به صرفه هستند و به طور متوسط ۱۰ وات برق مصرف می کنند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *