رفتن به محتوای اصلی

نرم افزار تشخیص چهره

یکی از فناوری های مورد استفاده برای نظارت و کنترل تردد افراد، نرم افزار تشخیص چهره است. تشخیص و شناسایی چهره یکی از مسائل مهم در دنیای فناوری امروز است که در حیطه ی فناوری های پردازش تصویر قرار می گیرد. شناسایی چهره ی افراد به دلیل تفاوت هایی که در چهره ی آن ها وجود دارد دارای پیچیدگی هایی است.

فناوری شناسایی چهره (face detection) و  فناوری تشخیص چهره (face recognition) دو فناوری مورد استفاده در نرم افزار تشخیص چهره هستند. شناسایی چهره، چهره ی افراد را در تصاویر و فیلم های ویدئویی و یا در تصاویر بلادرنگ شناسایی کرده و تشخیص چهره هویت فرد مورد نظر را مشخص می کند.

رخ نگار سیستم تشخیص چهره ی شرکت دیتامون نیز نرم افزاری است که با بکارگیری الگوریتم های مختلف می تواند چهره ی افراد را با دقت بالایی تشخیص دهد. از سیستم تشخیص چهره می توان در دوربین های مدار بسته به منظور مدیریت و کنترل افراد در سازمان ها، ادارات و شرکت ها استفاده کرد.

نرم افزار تشخیص چهره
نرم افزار شناسایی چهرهنرم افزار تشخیص چهره

قابلیت های کلیدی نرم افزار تشخیص چهره رخ نگار

  • تطبیق چهره با چهره های تعریف شده در نرم افزار با دقت 95 درصد
  • شناسایی چهره با دقت 99 درصد
نرم افزار تشخیص چهره

امکانات برنامه تشخیص چهره رخ نگار

  • گزارش گیری دقیق بر اساس تاریخ، ساعت، جنسیت و سن
  • نمایش اخطار در صورت عبور اشخاص غیر مجاز
  • قابلیت جستجو بر اساس تصویر و یافتن افراد مشابه به آن
  • قابلیت گزارش گیری بر اساس اعضا و دوربین های تعریف شده
  • تعریف مجوز به صورت روزانه، دائمی یا موقت
  • قابلیت تعریف تعداد نامحدود چهره
برنامه تشخیص چهره

کاربردهای نرم افزار تشخیص چهره

تشخیص چهره دوربین مدار بسته

امنیت

یکی از مهم ترین کاربردهای فناوری تشخیص چهره هوشمند استفاده از آن در مسائل امنیتی است. می توان با مقایسه چهره ی افراد با چهره های موجود در لیست سیاه و محاسبه ی میزان شباهت چهره ها، آن را شناسایی کرد. اگر تنها افراد خاصی مجاز به دسترسی به مکانی باشند می توان با تنظیم یک سیستم تشخیص چهره دقیق، به صورت خودکار تنها به افراد مجاز، اجازه ی دسترسی داد.

تبلیغات

با تشخیص حالات چهره ای افراد و مشخص کردن سن و جنسیت آن ها می توان از این اطلاعات برای نشان دادن اطلاعات مرتبط با سن و جنسیت آن ها استفاده کرد، به طوری که تنها تبلیغاتی را به آن ها نمایش داد که متناسب با سن و جنسیت آن ها باشد. وجود یک برنامه ی تشخیص چهره می تواند به سهولت این کار را انجام دهد.

بررسی گذرنامه با OCR
نرم افزار شناسایی چهره

کنترل تردد

با داشتن سیستم شناسایی و تشخیص چهره ی افراد و مقایسه آن با چهره های مجاز می توان ورود و خروج افراد کنترل کرد. دوربین های مجهز به سیستم تشخیص و شناسایی چهره می توانند به عنوان نرم افزار های نظارتی استفاده شوند تا هویت افراد را از طریق فناوری های هوش مصنوعی تشخیص دهند. سرویس تشخیص چهره می تواند در مراکز مختلف علمی و دانشگاهی، سازمان ها، ادارات، شرکت ها، نیروی انتظامی، بانک و سایر ارگان ها مورد استفاده قرار بگیرد.

گوشی های هوشمند

در برنامه ی تشخیص چهره موجود در گوشی های هوشمند، یک تصویر از چهره ی شخص در گوشی ذخیره می شود و سپس هر زمان که شخص بخواهد گوشی خود را استفاده کند می تواند با استفاده از این فناوری گوشی را مورد استفاده قرار دهد. اپلیکیشن های تشخیص چهره ی مختلفی نیز تاکنون توسعه داده شده اند که می توانند جنبه ی سرگرمی هم داشته باشند.

نرم افزار تشخیص چهره گوشی هوشمند
برگشت به بالا