نرم افزار تشخیص چهره رخ نگار

تشخیص و شناسایی چهره به صورت دقیق و هوشمند

سامانه تشخیص چهره رخ نگار

سامانه تشخیص چهره رخ نگار

نرم افزار تشخیص چهره رخ نگار محصول شرکت هوش داده مهتاب، با بهره گیری از الگوریتم های هوش مصنوعی و پردازش تصویر توانایی تشخیص و شناسایی چهره ی افراد با دقت بالایی را دارد.

قابلیت اتصال سامانه تشخیص چهره رخ نگار به راهبند (گیت)

تشخیص چهره با ماسک و اتصال به گیت

اتصال خودنگار به راهبند

تشخیص چهره بدون ماسک و اتصال به گیت

نرم افزار تشخیص چهره رخ نگار

نرم افزار تشخیص چهره رخ نگار چگونه کار می کند؟

الگوریتم ها و روش های متعددی جهت تشخیص و شناسایی چهره ی افراد در سامانه ی تشخیص چهره وجود دارد. هر کدام از این الگوریتم ها راهکار خود را برای شناسایی چهره ی افراد دارند. اما در کنار تفاوت در هر الگوریتم به طور کلی می توان مراحل زیر را برای آن در نظر گرفت:

شناسایی چهره: چهره یا چهره ها در تصویر شناسایی می شوند و معمولا با استفاده از یک کادر مشخص می شود که چهره ی انسان در تصویر وجود دارد.

استخراج ویژگی های چهره: ویژگی های چهره که می تواند فاصله ی چشم ها، فرم بینی، گوش، لب، چانه و اطلاعات دیگر باشد به صورت داده های دیجیتال استخراج می شوند تا از طریق همین ویژگی ها ها هویت افراد مشخص گردد.

تشخیص چهره: با تطبیق ویژگی های چهره با چهره های ذخیره شده در پایگاه داده، فرد موجود در تصویر شناسایی می شود و هویت فرد توسط سامانه تشخیص چهره مشخص می گردد.

مقایسه ی نسخه های مختلف نرم افزار تشخیص چهره رخ نگار

قابلیتکنترل تردد استانداردکنترل تردد سازمانینظارتیسفارشی سازی
شناسایی چهره
گزارش گیری
جستجو بر اساس تصویر در بین تردد ها
جستجو بر اساس تصویر در بین اعضا
اتصال به گیت قابل اضافه شدن
تخمین سن و جنسیت قابل اضافه شدن
تشخیص زنده بودن تصویر قابل اضافه شدنقابل اضافه شدن
تشخیص ماسک قابل اضافه شدن
تشخیص حالت چهره قابل اضافه شدن
قابلیت ترکینگ
حداکثر تشخیص همزمان۳۵۲۰بیش از ۲۰ نفر

نحوه ارتباط با نرم افزار رخ نگار

نحوه ارتباط با سامانه تشخیص چهره رخ نگار

به محض قرارگیری خودرو مقابل دوربین پلاک آن شناسایی و اطلاعات آن به صورت بی درنگ (Real Time) به برنامه مورد نظر به صورت Event ارسال می گردد.

در این روش به استفاده از تعدادی API از قبیل APIهای تعریف عضو، تعریف دوربین، جستجو، تنظیمات و… با هسته پلاک خوان ارتباط برقرار می شود و علاوه بر استفاده از هسته نرم افزار پلاک خوان می توان واسط کاربری کاملا سفارشی خودتان را توسعه دهید.

در این روش میتوانید به صورت مستقیم به لاگ های ثبت شده مرتبط با هر تردد در دیتابیس دسترسی داشته باشید.

ویژگی های رابط کاربری نرم افزار تشخیص چهره رخ نگار

صفحه ی اعضا

در این صفحه تمامی اعضایی که از مقابل دوربین تشخیص چهره عبور کرده اند قابل مشاهده هستند. همچنین امکان یافتن اعضا بر اساس کد پرسنلی نیز در این صفحه وجود دارد.

صفحه کاربران در سامانه تشخیص چهره

مجوز

در این صفحه امکان تعریف مجوزها برای هر یک از اعضا و کارکنان وجود دارد. مجوز به صورت دائمی، روزانه، هفتگی و ساعتی قابل تعریف است.

صفحه مجوز سامانه تشخیص چهره رخ نگار

تصویر زنده

در صفحه ی تصویر زنده سامانه تشخیص چهره، امکان دیدن ویدئوی ارسال شده از دوربین و مشخصات افراد شناسایی شده وجود دارد. به محض اینکه فردی از مقابل دوربین عبور می کند، مشخصات او در لیست وارد می شود. همچنین امکان کلیک بر روی هر یک از افراد موجود در لیست برای مشاهده ی اطلاعات کامل تر نیز فراهم شده است.

صفحه نمایش زنده سامانه تشخیص چهره

گزارش گیری

به منظور دریافت و مشاهده ی اطلاعات ترددها می توان از این قسمت استفاده کرد. در سامانه تشخیص چهره امکان گزارش گیری بر اساس فیلدهایی مانند تاریخ، ساعت، جنسیت، حداقل سن و حداکثر سن وجود دارد.

می توان از قسمت گزارش گیری، جستجو بر اساس تصویر یا عضو نیز انجام داد. با دادن یک تصویر، تمامی تصاویری که مشابه با تصویر ورودی است یافته و نمایش داده می شوند.

صفحه گزارش سامانه تشخیص چهره رخ نگار

تنظیمات پیشرفته

در این قسمت تنظیمات مرتبط با فرایند تشخیص چهره مانند دقت تشخیص و شناسایی مشخص می گردد.

تنظیمات پیشرفته در سامانه تشخیص چهره

تنظیمات

در این بخش از نرم افزار، تنظیمات عمومی مانند نام کاربری و رمز عبور و قسمت هایی که کاربر نرم افزار مجاز به دسترسی به آن ها تعیین می گردد.

صفحه تنظیمات سامانه پلاک خوان

ویژگی های نرم افزار تشخیص چهره رخ نگار

یکی از فناوری های مورد استفاده برای نظارت و کنترل تردد افراد، نرم افزار تشخیص چهره است. تشخیص و شناسایی چهره یکی از مسائل مهم در دنیای فناوری امروز است که در حیطه ی فناوری های پردازش تصویر قرار می گیرد. شناسایی چهره ی افراد به دلیل تفاوت هایی که در چهره ی آن ها وجود دارد دارای پیچیدگی هایی است.

فناوری تشخیص چهره (face detection) و  فناوری شناسایی چهره (face recognition) دو فناوری مورد استفاده در نرم افزار تشخیص چهره هستند. شناسایی چهره، چهره ی افراد را در تصاویر و فیلم های ویدئویی و یا در تصاویر بلادرنگ شناسایی کرده و تشخیص چهره هویت فرد مورد نظر را مشخص می کند.

نرم افزار پلاک خوان خودنگار یکی دیگر از محصولات شرکت هوش داده مهتاب است که با استفاده از فناوری پردازش تصویر پیاده سازی شده است.

امنیت

سرعت

انعطاف پذیری

دقت

سامانه تشخیص چهره رخ نگار چه ویژگی هایی دارد؟

کنترل تردد

با داشتن سیستم شناسایی و تشخیص چهره ی افراد و مقایسه آن با چهره های مجاز می توان ورود و خروج افراد کنترل کرد. دوربین های مجهز به سیستم تشخیص و شناسایی چهره می توانند به عنوان نرم افزار های نظارتی استفاده شوند تا هویت افراد را از طریق فناوری های هوش مصنوعی تشخیص دهند. سرویس تشخیص چهره می تواند در مراکز مختلف علمی و دانشگاهی، سازمان ها، ادارات، شرکت ها، نیروی انتظامی، بانک و سایر ارگان ها مورد استفاده قرار بگیرد.

امنیت

یکی از مهم ترین کاربردهای فناوری تشخیص چهره هوشمند استفاده از آن در مسائل امنیتی است. می توان با مقایسه چهره ی افراد با چهره های موجود در لیست سیاه و محاسبه ی میزان شباهت چهره ها، آن را شناسایی کرد. اگر تنها افراد خاصی مجاز به دسترسی به مکانی باشند می توان با تنظیم یک سامانه تشخیص چهره دقیق، به صورت خودکار تنها به افراد مجاز، اجازه ی دسترسی داد.

برنامه های ویرایش عکس

اپلیکیشن های تشخیص چهره ی مختلفی تاکنون توسعه داده شده اند که می توانند جنبه ی سرگرمی هم داشته باشند. در این برنامه ها با یافتن مکان چهره ی فرد در تصویر اقدام به ایجاد فیلترهای مختلفی می شود. همچنین برای ویرایش تصاویر نیز می توان از قابلیت تشخیص چهره استفاده کرد. به این صورت که با یافتن اجزای مختلف چهره اقدام به تغییر حالت، رنگ و بافت آن ها نمود.

تبلیغات

با تشخیص حالات چهره ای افراد و مشخص کردن سن و جنسیت آن ها می توان از این اطلاعات برای نشان دادن اطلاعات مرتبط با سن و جنسیت آن ها استفاده کرد، به طوری که تنها تبلیغاتی را به آن ها نمایش داد که متناسب با سن و جنسیت آن ها باشد. وجود یک برنامه ی تشخیص چهره می تواند به سهولت این کار را انجام دهد.

قفل گوشی های هوشمند

در برنامه ی تشخیص چهره موجود در گوشی های هوشمند، یک تصویر از چهره ی شخص در گوشی ذخیره می شود و سپس هر زمان که شخص بخواهد گوشی خود را استفاده کند می تواند با استفاده از این فناوری گوشی را مورد استفاده قرار دهد.

مشتریان ما