رفتن به محتوای اصلی
شماره تماس :44031307-021

نرم افزار تشخیص چهره

رخ نگار سیستم تشخیص چهره ی شرکت دیتامون نیز نرم افزاری است که با بکارگیری الگوریتم های مختلف می تواند چهره ی افراد را با دقت بالایی تشخیص دهد. از سیستم تشخیص چهره می توان در دوربین های مدار بسته به منظور مدیریت و کنترل افراد در سازمان ها، ادارات و شرکت ها استفاده کرد.

با استفاده از سامانه تشخیص چهره ی رخ نگار بدون تماس و با سرعت بالا می تونید ورود و خروج افراد و حضور و غیاب آن ها را انجام دهید.

سامانه تشخیص چهره چگونه کار می کند؟

الگوریتم ها و روش های متعددی جهت تشخیص و شناسایی چهره ی افراد در سامانه ی تشخیص چهره وجود دارد. هر کدام از این الگوریتم ها راهکار خود را برای شناسایی چهره ی افراد دارند. اما در کنار تفاوت در هر الگوریتم به طور کلی می توان مراحل زیر را برای آن در نظر گرفت:

شناسایی چهره: چهره یا چهره ها در تصویر شناسایی می شوند و معمولا با استفاده از یک کادر مشخص می شود که چهره ی انسان در تصویر وجود دارد.

استخراج ویژگی های چهره: ویژگی های چهره که می تواند فاصله ی چشم ها، فرم بینی، گوش، لب، چانه و اطلاعات دیگر باشد به صورت داده های دیجیتال استخراج می شوند تا از طریق همین ویژگی ها ها هویت افراد مشخص گردد.

تشخیص چهره: با تطبیق ویژگی های چهره با چهره های ذخیره شده در پایگاه داده، فرد موجود در تصویر شناسایی می شود و هویت فرد توسط سامانه تشخیص چهره مشخص می گردد.

نرم افزار شناسایی چهرهنرم افزار تشخیص چهره

کاربردهای سامانه تشخیص چهره

برنامه های ویرایش عکس

اپلیکیشن های تشخیص چهره ی مختلفی تاکنون توسعه داده شده اند که می توانند جنبه ی سرگرمی هم داشته باشند. در این برنامه ها با یافتن مکان چهره ی فرد در تصویر اقدام به ایجاد فیلترهای مختلفی می شود. همچنین برای ویرایش تصاویر نیز می توان از قابلیت تشخیص چهره استفاده کرد. به این صورت که با یافتن اجزای مختلف چهره اقدام به تغییر حالت، رنگ و بافت آن ها نمود.

کنترل تردد

با داشتن سیستم شناسایی و تشخیص چهره ی افراد و مقایسه آن با چهره های مجاز می توان ورود و خروج افراد کنترل کرد. دوربین های مجهز به سیستم تشخیص و شناسایی چهره می توانند به عنوان نرم افزار های نظارتی استفاده شوند تا هویت افراد را از طریق فناوری های هوش مصنوعی تشخیص دهند. سرویس تشخیص چهره می تواند در مراکز مختلف علمی و دانشگاهی، سازمان ها، ادارات، شرکت ها، نیروی انتظامی، بانک و سایر ارگان ها مورد استفاده قرار بگیرد.

قفل گوشی های هوشمند

در برنامه ی تشخیص چهره موجود در گوشی های هوشمند، یک تصویر از چهره ی شخص در گوشی ذخیره می شود و سپس هر زمان که شخص بخواهد گوشی خود را استفاده کند می تواند با استفاده از این فناوری گوشی را مورد استفاده قرار دهد.

تبلیغات

با تشخیص حالات چهره ای افراد و مشخص کردن سن و جنسیت آن ها می توان از این اطلاعات برای نشان دادن اطلاعات مرتبط با سن و جنسیت آن ها استفاده کرد، به طوری که تنها تبلیغاتی را به آن ها نمایش داد که متناسب با سن و جنسیت آن ها باشد. وجود یک برنامه ی تشخیص چهره می تواند به سهولت این کار را انجام دهد.

امنیت

یکی از مهم ترین کاربردهای فناوری تشخیص چهره هوشمند استفاده از آن در مسائل امنیتی است. می توان با مقایسه چهره ی افراد با چهره های موجود در لیست سیاه و محاسبه ی میزان شباهت چهره ها، آن را شناسایی کرد. اگر تنها افراد خاصی مجاز به دسترسی به مکانی باشند می توان با تنظیم یک سامانه تشخیص چهره دقیق، به صورت خودکار تنها به افراد مجاز، اجازه ی دسترسی داد.

قابلیت های کلیدی نرم افزار تشخیص چهره رخ نگار

یکی از فناوری های مورد استفاده برای نظارت و کنترل تردد افراد، نرم افزار تشخیص چهره است. تشخیص و شناسایی چهره یکی از مسائل مهم در دنیای فناوری امروز است که در حیطه ی فناوری های پردازش تصویر قرار می گیرد. شناسایی چهره ی افراد به دلیل تفاوت هایی که در چهره ی آن ها وجود دارد دارای پیچیدگی هایی است.

فناوری تشخیص چهره (face detection) و  فناوری شناسایی چهره (face recognition) دو فناوری مورد استفاده در نرم افزار تشخیص چهره هستند. شناسایی چهره، چهره ی افراد را در تصاویر و فیلم های ویدئویی و یا در تصاویر بلادرنگ شناسایی کرده و تشخیص چهره هویت فرد مورد نظر را مشخص می کند.

نرم افزار پلاک خوان رخ نگار یکی دیگر از محصولات شرکت هوش داده مهتاب است که با استفاده از فناوری پردازش تصویر پیاده سازی شده است.

دقت

امنیت

انعطاف پذیری

سرعت

برگشت به بالا