نرم افزار کنترل کیفی

کنترل کیفی دقیق و هوشمند

جهت خرید تماس بگیرید

نرم افزار کنترل کیفی چگونه کار می کند؟

نرم افزار کنترل کیفی، یک نرم افزار ایرانی و محصول شرکت هوش داده مهتاب است که با بهره گیری از الگوریتم های هوش مصنوعی و پردازش تصویر توانایی بررسی کیفیت محصولات با دقت بالایی را دارد.

نرم افزار کنترل کیفی با پردازش تصویر چگونه کار می کند؟

نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت محصولات طراحی شده است. برای این کار دوربین هایی در محل بررسی کیفیت محصولات تعبیه می شود. این دوربین ها از طریق شبکه به نرم افزار متصل هستند. پس از دریافت تصاویر، نرم افزار شروع به تحلیل تصاویر می کند. 

نرم افزار تصاویر را پیش پردازش می کند و سپس ویژگی های مورد نظر مانند ابعاد، بافت و رنگ استخراج می شوند. این ویژگی ها با ویژگی های استاندارد مقایسه شده و هر گونه مغایرتی با این ویژگی ها مشخص می گردد. در صورت نقایصی مانند ترک، رنگ متفاوت و یا ابعاد نادرست اقداماتی مانند رفع نقص، عبور محصول یا رد کردن آن انجام می شود.

کنترل کیفی به صورت سنتی و توسط نیروی انسانی انجام می شود. این کار نیاز به زمان بندی بالایی دارد و همچنین پیدا کردن عیوب و بررسی کیفی محصولات توسط انسان ها همیشه همراه با خطا است.

امروزه با توجه به پیشرفت هایی که در تمامی زمینه های هوش مصنوعی شده است، کنترل کیفیت نیز از این پیشرفت ها بهره برده و ابزارها و نرم افزاهای مختلفی توسعه در این حهت یافته اند. کنترل کیفیت با استفاده از پردازش تصویر یکی از این امکانات است که می تواند عیوب و نواقص محصولات را با دقت و سرعت بالایی شناسایی کند.

کنترل کیفیت با استفاده از پردازش تصویر شامل به کارگیری تکنیک های تحلیل تصویر دیجیتال برای ارزیابی و اطمینان از کیفیت محصولات است.

دقت بالا

سرعت بالا

انعطاف پذیری

مقرون به صرفه

مشتریان ما