رفتن به محتوای اصلی

سرویس تبدیل صوت به متن فارسی
(تبدیل گفتار به نوشتار)

بخوانید و ما برایتان مینویسیم

*حداکثر طول فایل: 5 دقیقه **فرمت قابل قبول: mp3 و wav
00:00 ثانیه

فایل انتخاب شده:


متن خروجی:

چرا از تبدیل صوت به متن استفاده می کنیم؟

امروزه استفاده از ابزارهای دیجیتال مانند تلفن همراه، لپتاپ، رایانه ها و تبلت ها افراد را ملزم به تایپ کردن می کند. افراد روزانه زمان زیادی را صرف تایپ کردن در ابزارهای مختلف می کنند. اگر نرم افزاری وجود داشته باشد که بتواند صوت یا گفتار (voice یا speech) را با دقت بالایی تبدیل به متن یا نوشتار (text) کند، مسلما افراد زیادی از این نرم افزارها استفاده خواهند کرد و همین باعث صرفه جویی قابل توجهی در وقت آن ها خواهد شد. افراد بسیاری در سراسر دنیا هر روز از فناوری تبدیل و تشخیص صوت به متن استفاده می کنند.

جستجوی صوتی گوگل، دستیارهای صوتی نظیر Siri و Alexa نمونه های از بکارگیری فناوری تبدیل صوت به متن هستند که جای خود را در زندگی روزمره ی انسان ها باز کرده اند.

کاربرد برنامه تبدیل صدا به متن (تشخیص گفتار) فقط منحصر به تایپ کردن گفتار یا ویس شما نیست. علاوه بر ایجاد یک نرم افزار تبدیل صوت به متن فارسی، می توانید با استفاده از سرویس تبدیل صوت به متن (تبدیل گفتار به نوشتار)، هر نرم افزار یا سخت افزاری که نیاز تعامل و فهم گفتار و صحبت های انسان دارد را نیز توسعه دهید و از این سرویس در کنار دیگر بخش ها استفاده کنید و به راحتی گفته های کاربر را به متن تبدیل کنید. استفاده از این سرویس، نیاز به تایپ کردن را از بین می برد و شما می تونید با سرعت و به راحتی یک متن تایپ شده و قابل ویرایش در اختیار داشته باشید.

قابلیت های برنامه تبدیل تبدیل صوت به متن

سرویس ارائه شده توسط هوش داده مهتاب، به صورت آنلاین، اپلیکیشن اندروید و وب سرویس ارائه شده است.

این سرویس قابلیت به کارگیری در نرم افزار های مختلف را دارد و می تواند به صورت مستقل و یا یکپارچه با سرویس های دیگر مورد استفاده قرار بگیرد.

سرویس تبدیل گفتار به متن شرکت هوش داده ی مهتاب با در اختیار داشتن داده های متنوع، درصد بسیاری از کلمات زبان فارسی را پوشش داده و تنوع واژگان مختلف زبان فارسی را شامل می شود.

نرم افزار تبدیل صوت به متن از فرمت های مختلف فایل های صوتی پشتیبانی کرده و کاربران می توانند صوت مورد نظر خود را در انواع فرمت های مختلف وارد این سرویس کرده و متن تبدیل شده و قابل ویرایش دریافت نمایند.

سرویس تبدیل گفتار به متن شرکت هوش داده ی مهتاب با در اختیار داشتن داده های متنوع، درصد بسیاری از کلمات زبان فارسی را پوشش داده و تنوع واژگان مختلف زبان فارسی را شامل می شود.

سرویس تبدیل صوت به متن چگونه کار می کند؟

سرویس تبدیل صوت به متن برنامه ای است که با دریافت صدای صحبت انسان، آن را تفسیر کرده و تبدیل به متن می کند. در فناوری تبدیل عکس به متن، با دریافت فایل صوتی، صوت موجود در بازه های زمانی کوتاهی بررسی می شود و سپس با الگوریتم های موجود، مشخص شود هر صوت مربوط به چه حرفی است.

برای تبدیل فایل صوتی به متن از پردازش زبان طبیعی و یادگیری عمیق استفاده می شود. از الگوریتم یادگیری عمیق به منظور تشخیص حروف و از پردازش زبان طبیعی به منظور بررسی خروجی و اصلاح آن در صورت نیاز استفاده می شود. برای مثال هم اکنون استفاده از مدل های زبانی (language model) برای بررسی و اصلاح کلمات رواج زیادی دارد و این مدل ها توانایی قابل توجهی در اصلاح و یافتن شکل درست کلمات دارند.

مراحل تبدیل صوت به متن

مزایای تبدیل صوت به متن فارسی

خطای کمتر

یک روش مطمئن و دقیق برای مستند سازی فراهم می کند

صرفه جویی در مصرف کاغذ

دیگر نیازی به مصرف کاغذ برای نوشتن متن وجود ندارد و همین منجر به صرفه جویی در مصرف کاغذ می شود.

انعطاف پذیری

انعطاف پذیری برای به اشتراک گذاری در ابزارهای مختلف

صرفه جویی در زمان

با همراه داشتن برنامه ی تبدیل صوت به متن می توان با سرعت بالایی متنی تایپ شده در اختیار داشت.

ارتباط ساده تر

زیرا با وجود یک برنامه تبدیل صوت به متن نوشته های خوانا و تایپی خواهیم داشت.

تجربه ی بهتر

دیگر نیازی به تایپ کردن وجود ندارد و افراد می توانند براحتی متن دلخواه خود را بنویسند بدون اینکه مجور به تایپ کردن باشند.

برگشت به بالا